Mikrostomatológia

BLOG

Najnovšie články od Stomatológii AUPARK

Mikrostomatológia

Potvrdená a schválená neinvazívna liečba zubného kazu v medicíne neexistuje. Čo teda robí zubný lekár, keď ošetruje vaše zuby? V prvom rade odstráni tvrdé a mäkké zubné tkanivá postihnuté zubným kazom, potom ošetrí dutinu v zube špeciálnym roztokom a na zub aplikuje výplň, aby zakryl mäkké tkanivá a zabránil ďalšiemu ničeniu zuba. Ak však v dutine zuba, kde už je zubný kaz a aplikovaná plomba, ostanú zvyšky poškodených tkanív, kazotvorný proces bude pokračovať aj pod plombou. Takže zubný lekár vždy balansuje na hrane „opatruj sám seba i Boh ťa opatrí“ a „nevezmi čo netreba svojmu blížnemu“.

Neodstrániš všetko, zubný kaz sa vráti, odstrániš príliš veľa – zo zuba neostane nič.

Vývojom technológií sa na trhu najprv objavili okuliare, potom binokulárne okuliare, teraz aj plnohodnotné mikroskopy pre presnú a filigránsku prácu. Na jednej strane je dosť čudné, že v stomatológii sa začali používať len nedávno, ale na druhej strane, počítajúc s komplikovaným použitím mikroskopu v obmedzenom priestore dutiny ústnej je veľmi chvályhodné, že sú zubní lekári, ktorí sa tak starajú o svojich pacientov. Poďme sa pozrieť pod rôznym zväčšením na zub tak, ako ho vidí odborník.

Takže aké výhody pre pacienta prináša použitie mikroskopu

Výplne (plomby)

Presné, filigránske odstránenie všetkých poškodených tkanív bez toho, aby sa odstránili nepoškodené tkanivá „pre každý prípad“. Presné tvarovanie plomby na mieste jej aplikovania. Asi najbližším podobným zákrokom je odstránenie nádoru z mozgu. Každé 0,1 mm predstavujú niekoľko rokov pamäte alebo nefungujúce svalstvo.

Korunky

Korunky sa nasadzujú dávno a bez všelijakých mikroskopov. Výsledkom nedbanlivého aplikovania je veľká medzera medzi korunkou a zubom, kde sa ukladajú zvyšky jedál, baktérie, vznikajú zápaly a iné problémy. Mikroskop umožňuje to, že zubný lekár vie nasadiť korunku presne, tesne ju vytvaruje a pritom nepoškodí iné zuby. Vývoj technológií si v tomto prípade ľahko všimneme, keď porovnáme medzery na paneloch áut spred 30 rokov a terajších.

Ísť späť

© 2019 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK