Miniimplantáty

BLOG

Najnovšie články od Stomatológii AUPARK

Miniimplantáty

Miniimplantáty

Máte úplne snímateľnú zubnú náhradu? Zle Vám drží a núti Vás prakticky zabudnúť na akékoľvek tvrdé jedlo a stravovať sa kašovitou stravou a polievkami? Obťažuje vás chuť a pocit lepidla na protéze v ústach? Nechcete alebo nemôžete využiť klasické implantáty?

 

 

Najrôznejšie fixačné krémy Vám v ústach náhradu na nejaký čas udržia, ale napriek tomu Vám nedávajú istotu, že protéza v nevhodný okamih nevypadne. 

Chcete znovu získať sebavedomie a neobmedzovať svoje spoločenské a pracovné uplatnenie? 

Máme pre Vás riešenie! Miniimplantáty Vám pomôžu! 

 

Zubné miniimplantáty sú implantačné skrutky malého priemeru (1,8 mm) vyrobené z titánovej zliatiny. Majú oveľa menší priemer než implantáty klasické a tiež oveľa jednoduchšie a rýchlejšie metódu zavedenia. Po vyvŕtaní malého vstupného otvoru sa miniimplantáty "zaskrutkujú" do kosti. Pre zavedenie postačí iba miestne znecitlivenie. V ústach sú potom viditeľné malé guľovité hlavičky, na ktoré sa "zacvakne" Vaša protéza, do ktorej sa predtým umiestni kovové čiapočky.

 

Miniimplantáty slúžia na :

-ako podpora (ukotvenie) pre prechodné i dlhodobé upevnenie a stabilizáciu zubné protézy. 

-ako jednokusová podpora pri nefunkčnom alebo zlyhávajúcim pevnom alebo snímateľnom mostíka. 

 

 

Základné výhody minimplantátov :

-Možno využiť Vašu súčasnú protézu 

-Minimum kontraindikácií. 

-Absolútne bezbolestná aplikácia bez chirurgických rezov. 

-Rýchle vyhojenie miniimplantátů a možnosť okamžitého zaťaženia. To znamená, že náhradu môžete používať už na druhý deň. 

 

 

 

Použitie miniimplantátu je finančne menej náročné pre pacienta. 

Samotný zákrok a aplikácie miniimplantátov nie je náročné ani časovo ani finančne oproti klasickým implantátom. Na základe vstupného vyšetrenia a röntgenového snímku určíme presné rozmery a polohu miniimplantátov. Zavedenie miniimplantátu do čeľustnej kosti sa vykonáva v lokálnej anestéze bez akéhokoľvek chirurgického rezu. Pre spoľahlivé upevnenie sa používa 4-6 miniimplantátov.

 

Miniimplantatáty sú v USA a Európe úspešne používané cez viac ako 20 rokov. Metóda miniimplantace sa stáva čím ďalej viac obľúbenou a požadovanú vo viac ako 60 krajinách sveta.

 

 

 

Ísť späť

© 2019 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK