Získajte svoje krásne zuby späť vďaka implantátom

BLOG

Najnovšie články od Stomatológii AUPARK

Získajte svoje krásne zuby späť vďaka implantátom

Napriek celému vedecko-technickému pokroku sa dodnes nepodarilo odstrániť základné chyby „klasických“ protetických náhrad tak fixných, ako aj snímateľných. Ľudia sa dlhodobo uspokojili s nimi pokiaľ neexistovalo nič lepšie. Niet sa čo díviť, že stomatológovia stále hľadali vhodné spôsoby náhrady chýbajúcich zubov. A aspoň jeden taký spôsob sa našiel. Dnes vo veku informačných technológií o ňom už vie (prinajmenšom počul) každý. Ide o zavedenie implantátu.

Čo je to vlastne zubný (dentálny) implantát?

Je to opora pre zubnú náhradu zavedená do čeľustných tkanív. Teda svojím spôsobom umelý koreň zuba. Implantát spolu s upevnenou na ňom korunkou tvorí účinný model jedného zuba. Ak sú do čeľuste zavedené dva alebo viac implantátov, môžu slúžiť oporou pre rôzne dlhý „mostík“ alebo riešením pre stabilizáciu snímateľných zubných náhrad. V dnešnej dobe zavedenie implantátov umožňuje riešiť náhradu zubov v rôznom rozsahu, a to od náhrady jedného zuba až po obnovu funkčnosti žuvacieho aparáta v prípade úplnej straty zubov.

Implantáty umožnili drvivej väčšine ľudí zbaviť sa snímateľných náhrad a s tým súvisiacich problémov

Pomocou upevňovacích prvkov umiestnených na implantátoch je možné nasadiť náhradu tak, aby sa veľmi dobre držala aj pri celkovej strate zubov a nepriaznivej štruktúre čeľuste. Báza (doska) takejto zubnej náhrady je podstatne menšia v porovnaní s „klasickou“. Podobné konštrukčné prvky sú oveľa pohodlnejšie a nevyvolávajú nutkanie na zvracanie. Predtým viacerí ľudia napriek tomu, že formálne mali snímateľné zubné náhrady, zostali bez zubov. Zároveň prestávajú byť aplikované aj tradičné mostíky. Pacienti čoraz častejšie nesúshlasia s tým, aby zdravé zuby boli obrúsené pred nasadením korunky, a uprdnostňujú fixné zubné náhrady na umelej opore.

Pre vysoko technologické postupy v modernej stomatológii vek pacienta nie je dôvodom na odmietnutie liečby

Dôležitým pri zavedení implantátu je celkový stav pacienta. To znamená, že v prípade absencie absolútnych kontraindikácií je zavedenie implantátu možné v každom veku. Problém je len v tom, že podstatná časť ľudí v pokročilom veku trpí ochoreniami sdcovocievneho systému. V súvislosti s tým si treba dávať veľký pozor pri aplikovaní anestézie.

Vek svedčí len o tom, že pri nasadení zubnej náhrady zubár by mal pacienta dôkladnejšie vyšetriť a zistiť slabé miesta jeho organizmu. Zubní lekári z našej kliniky úspešne vykonávajú operácie obnovenia chrupu pre ľudí v každom veku. Ak chcete znova cítiť plnú funkčnosť Vašich zubov objednajte sa u nás na tel.: 0940 123 555

Ísť späť

© 2019 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK