Dentoalveolárna chirurgia: Košice, Aupark Tower 4.posch. HappyDent - Zubár Košice - Stomatologická klinika Aupark
Dentoalveolárna chirurgia: Košice, Aupark Tower 4.posch. HappyDent

DENTOALVEOLÁRNA CHIRURGIA

Najmodernejšie vybavenie a špičkové služby.

Stomatológia AUPARK vykonáva dentoalveolárnu chirurgiu v tomto rozsahu:

Chirurgická extrakcia zubov múdrosti, ktoré často nemajú miesto na prerezanie a sú zdrojom neustále sa opakujúcich problémov vo forme bolestivosti a opakovaných zápalov. Extrakcia osmičiek na klinike sa vykonáva bezbolestne.

Resekcia koreňového hrotu, v prípade nedokonalého endodontického ošetrenia, alebo pri mŕtvych zuboch, ktoré nie sú vôbec ošetrené, sa vinou neustáleho dráždenia patogénnych látok vytvorí na hrote koreňa granulóm (vačok). Preto sa pristupuje k resekcii koreňového hrotu. Je to zákrok, kedy sa odstráni granulačné tkanivo i s infikovanou časťou koreňového hrotu. Je to výkon, ktorý zachráni zub pred trhaním, čo je hlavne u predných zubov veľmi žiaduce.

Otvorená kyretáž zuba sa vykonáva pri paradentózne postihnutých zubov, kedy za mierneho odklopenia ďasna         sa špeciálnymi kyretami vyčistia parodontálne choboty, povrch koreňa sa vyhladí a po zahojení dôjde k pevnému priľnutiu ďasna na povrch koreňa, k zlepšeniu stavu ďasien a zníženiu kývania zubov. Pri tomto výkone možno aplikovať špeciálnu membránu v mieste lievikovitého defektu kosti, ktorý sa pred tým vyplní granulami umelej kosti a pod touto membránou kosť dorastá. Tento zákrok sa stáva liečebným prvkom v oblasti parodontológie. Samotná kyretáž paradentózu nelieči, rozhodne však spomaľuje a niekedy zastavuje jej priebeh. Nutná je tu maximálna spolupráca pacienta, ktorý si podľa hygienickej inštruktáže čistí zuby špeciálnymi čistiacimi pomôckami. Bez zvýšenej hygieny nemožno s paradentózou úspešne bojovať.

Chirurgický zákrok sinus lift, sa vykonáva v hornej čeľusti pred zavedením implantátov u pacientov, ktorí nemajú dostatočnú výšku kosti. Ide o zdvihnutie stropu čeľustnej dutiny a získanie tak miesta pre fixáciu implantátu.

Po extrakcii zuba dôjde často k strate hrúbky kosti nevyhnutnej na zavedenie implantátu. Augmentácia kosti (doplnenie kosti) je výkon, pri ktorom sa ku stenčenej kosti priložia granule umelej kosti a špeciálna membrána, pod ktorou kosť dorastá do pôvodnej hrúbky. Tento výkon sa robí aj pre zvýšenie estetiky keramických mostíkov     v prednom úseku zubov, kde by zúženie kosti na pohľad pôsobilo rušivo.
DENTOALVEOLÁRNA CHIRURGIA košice
© 2021 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK