Zubná implantológia: StomatologiaAupark Košice, Dr.Repaši|HappyDent - Zubár Košice - Stomatologická klinika Aupark
Zubná implantológia: StomatologiaAupark Košice, Dr.Repaši|HappyDent

Implantológia

Najmodernejšie vybavenie a špičkové služby.

ZUBNÝ IMPLANTÁT

Implantológia je moderný odbor, bez ktorého sa dnešná stomatológia nezaobíde. Ponúka elegantné, šetrné a kvalitné riešenie straty jedného alebo viacerých zubov. Zubné implantáty predstavujú umelú náhradu zubných koreňov, ktoré boli zničené. Bývajú často laicky nazývané: čapy alebo "nastreľovacie zuby". Jedná sa ale o malú skrutku, ktorá sa pri drobnom chirurgickom výkone začlení do kosti namiesto chýbajúceho zuba.

chcem vedieť viac

IMPLANTÁCIA PODĽA CHIRURGICKEJ ŠABLÓNY

Z pohľadu najnovších technológií protézovania je šablóna pre implantáciu revolučným objavom a momentálne predstavuje najvyššiu úroveň progresu v tejto oblasti. Šablóny vyrábame z najnovších polymérov so špeciálnym hypoalergénnym zložením využívajúc pritom intraorálne scany a počítačovú panoramatickú tomografiu s 3D modelovaním.

chcem vedieť viac

PLASTIKA ČEĽUSTNEJ KOSTI

Pri príprave na zavedenie zubných implantátov sa nezriedka zistí, že čeľustná kosť je objemovo príliš malá na zavedenie implantátu. V takej situácii pacient často potrebuje kostnú plastiku, aby bolo možné implantát zafixovať. Kostná plastika (osteoplastika, kostná augmentácia, sinus lift) je operácia s cieľom zväčšiť objem kostného tkaniva, ktorá umožňuje vytvoriť dostatočne veľké lôžko pre zavedenie implantátu. V rade prípadov sa kostná plastika vykonáva súčasne s implantáciou a v niektorých prípadoch ide o samostatnú operáciu.

chcem vedieť viac

PLASTIKA MÄKKÝCH TKANÍV ÚSTNEJ DUTINY

Po odstránení zubov dochádza nielen k zmenšeniu objemu kosti, ale aj k zmenšeniu objemu mäkkých tkanív (ďasna). Ďasno je okolo zubov pripevnené ku koreňu zuba s pomocou väziva, ktoré plní ochrannú funkciu. Keďže okolo korunky na implantáte chýba upevnenie ďasna, to prirodzene prilieha k povrchu nadstavby na implantát a korunky, preto čím je väčší objem mäkkého tkaniva, tým lepšie je spojenie implantátu a nadstavby chránené pred mikroorganizmami a zvyškami jedla. Plastika mäkkých tkanív okolo implantátov pomôže nielen odstrániť kozmetické defekty, no rovnako tak dobre predchádza zápalom a tiež zabezpečí správne fungovanie nasadenej korunky.

chcem vedieť viac

IMPLANTÁCIA PRI ÚPLNEJ ADENTII

Hlavné spôsoby zavádzania zubných implantátov uplatňované pri veľkom množstve chýbajúcich zubov alebo pri úplnej adentii.

chcem vedieť viac

MINI IMPLANTÁTY

Zubné mini implantáty predstavujú titánové skrutky s priemerom okolo 2-3 milimetrov: sú takmer štyrikrát menšie ako klasické dentálne implantáty, preto sa môžu používať aj vo veľmi obmedzenom priestore. Mini implantáty majú spravidla kompaktnú konštrukciu spájajúcu titánové jadro a nadstavbu implantátu, na ktorú sa pripevňuje ortopedická konštrukcia.

chcem vedieť viac
© 2021 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK