Napísali o nás - Stomatologia Aupark Košice - Zubár Košice - Stomatologická klinika Aupark
Napísali o nás - Stomatologia Aupark Košice

NAPÍSALI O NÁS

Zubná klinika s nadštandardným prístupom k pacientom

Navigovaná chirurgia v našej praxi – súčasná digitálna stomatológia

Do známeho českého časopisu Implants sme prispeli kapitolou, v ktorej Dr. Michal Repaši popisoval klinický prípad navigovanej chirurgie z praxe. Išlo o 45 ročnú pacientku, ktorá sa obrátila na našu kliniku s bolesťou v oblasti horných stredných rezákov. Pri dôkladnom vyšetrení a CT diagnostike bola v oblasti zuba č. 11 zistená vertikálna fraktúra koreňa. V oblasti zuba č. 21 palatinálne bol prítomný hlboký kaz koreňa.

Jediným riešením bola extrakcia obidvoch zubov. Najväčšou obavou zo strany pacientky bola strata obidvoch predných zubov a následného fungovania bez nich pri práci s ľuďmi. Ideálnym riešením teda bola náhrada zubov implantátmi spolu s nasadením koruniek, a to počas jedného sedenia. V deň konzultácie bol pacientke urobený sken pomocou intraorálneho skeneru 3Shape TRIOS, ktorý nám umožňuje zobraziť 3D simuláciu ústnej dutiny. Pomocou softwaru 3Shape Implant Studio sme spojili dáta z intraorálneho skenu a CBCT, STL a DICOM súbory. V ďalšom kroku sme virtuálne vložili implantáty v správnej protetickej polohe, navrhli šablónu pre ich zavedenie, namodelovali individuálne abutmenty a korunky. Kompletné dáta sme exportovali pre frézovanie a 3D tlač. V laboratóriu sa pomocou 3D tlačiarne vytlačila chirurgická šablóna, ktorá nám slúži na presné zavedenie implantátov – použili sme implantačný systém Dentium Super Line. Následne boli vyfrézované zirkonové abutmenty a plastové dočasné korunky.

Moderné technológie

Vďaka moderným technológiám využívame možnosť náhrady zubov už počas jedného sedenia s maximálnou presnosťou. Zavedenie implantátov s okamžitým zaťažením sme dosiahli vďaka:

  • - dizajnu samotných implantátov, vďaka ktorým sa dá dosiahnuť primárna stabilita 
  • - CBCT diagnostike, intraorálneho skenovania 
  • - presnosti a precíznosti frézovacích strojov 
  • - 3D tlači 
  • - širokému výberu materiálov
© 2021 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK