Ošetrenie koreňových kanálikov: zubár v Košiciach, Aupark Tower 4.posch. HappyDent - Zubár Košice - Stomatologická klinika Aupark
Ošetrenie koreňových kanálikov: zubár v Košiciach, Aupark Tower 4.posch. HappyDent

OŠETRENIE KOREŇOVÝCH KANÁLIKOV

Najmodernejšie vybavenie a špičkové služby.

Endodontické ošetrenie znamená ošetrenie vnútorného priestoru zuba, vyčistenie koreňových kanálikov a zubnej drene. Pri endodontickom ošetrení nejde len o to "umŕtviť zub" a vyčistiť kanáliky.

Aby bolo endodontické ošetrenie úspešné, je potrebné koreňové kanáliky ošetrovaného zuba nielen kvalitne vyčistiť, ale aj rozšíriť, vydezinfikovať a zaplniť materiálom, ktorý koreňové kanáliky dokonale hermeticky utesnia. Následne je dôležité zhotoviť na endodonticky ošetrený zub korunku, overlay alebo plombu. Pri správnom prevedení ošetrenie nie je bolestivé.

Endodontické ošetrenie je nutné vykonať vždy, keď dôjde v zubnej dreni k patologickému procesu - zápalu alebo k odumretiu. Zápal zubnej drene je väčšinou spôsobený baktériami (infekciou), ktoré do dreňovej dutiny prenikli zo zubného kazu. Zubná dreň sa tiež môže poškodiť pri úraze zuba (pomliaždenie zuba, zlomenina zuba) alebo ak je dreň vystavená vyššej teplote (brúsenie zubu pri nedostatočnom chladení vodným sprejom). Zápal vedie k rozpadu zubnej drene a k postupnému preniknutiu infekcie do celého koreňového systému. Baktérie sa koreňovým kanálikom dostávajú do tesnej blízkosti alebo priamo do kosti, čo vedie k rozvoju zápalu okolo koreňa zuba. Náš imunitný systém bohužiaľ nedokáže odstrániť infekciu vnútri koreňového kanálika. Preto sa zápal okolo hrotu koreňa zväčšuje a môže dôjsť až k rozvoju cysty.

V niektorých prípadoch tiež odporúčame vykonať endodontické ošetrenie pred zhotovením korunky alebo mostíka. Naši lekári vykonávajú endodontické ošetrenie pomocou dentálneho mikroskopu a moderného systému na plnenie kanálikov.

OŠETRENIE KOREŇOVÝCH KANÁLIKOV košice
© 2021 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK