ZUBNÝ IMPLANTÁT - Košice, Dr. Repaši - HappyDent - Zubár Košice - Stomatologická klinika Aupark
ZUBNÝ IMPLANTÁT - Košice, Dr. Repaši - HappyDent

ZUBNÝ IMPLANTÁT

Zubné implantáty fungujú presne ako vlastné zuby.

Implantológia je moderný odbor, bez ktorého sa dnešná stomatológia nezaobíde. Ponúka elegantné, šetrné a kvalitné riešenie straty jedného alebo viacerých zubov. Zubné implantáty predstavujú umelú náhradu zubných koreňov, ktoré boli zničené. Bývajú často laicky nazývané: čapy alebo "nastreľovacie zuby". Ide o malú skrutku, ktorá sa pri drobnom chirurgickom výkone začlení do kosti namiesto chýbajúceho zuba.

štruktúra zubného implantátu - HappyDent, obrázok

Zubné implantáty fungujú presne ako vlastné zuby. Dokonca aj prirodzene vrastajú do čeľustnej kosti. Nová korunka sa trvalo ukotví na hornú časť implantátu.

Implantáty budú vyzerať a dlhodobo fungovať ako vaše pravé zuby, často dokonca lepšie. Vyriešia situácie, keď vás trápi strata jedného zuba, chýbajú vám zuby na viacerých miestach alebo už nemáte žiadne zuby.

Ak chcete mať istotu, že zubné implantáty maximálne splnia svoj účel a sú správne a odborne aplikované, objednajte sa na konzultáciu. Náš tím špecialistov vám bude plne k dispozícii. Lekári vám odporučia vhodnú formu nápravy poškodených zubov a v prípade Vášho záujmu takisto vykonajú odborný dentálny zákrok. S nami sa môžete spoľahnúť na profesionalitu lekárov i moderné prostredie vybavené špičkovými prístrojmi a technológiami. Používame špičkové zubné implantáty od popredných svetových značiek.

Ďalšou novinkou je navigovaná implantológia. Pre presné plánovanie implantácie používame softvér – 3 shape implant studio, ktorý umožní pomocou počítačovej techniky precízne zavedenie implantátu.

Každý pacient je unikátny. U každého pacienta je rôzny počiatočný stav ústnej dutiny, kvalita kostného tkaniva, rôzny čas regenerácie, metabolizmus, rôzna úroveň imunity, rôzne sprievodné ochorenia. Unikátny je aj rozsah zákroku. Niekto potrebuje zväčšiť objem kostného tkaniva a proces implantácie zuba sa predĺži na rok a pol, u niekoho je možné vykonať všetko počas jednej etapy, t.j. v priebehu niekoľkých návštev a za tri mesiace sa všetko zahojí. Aplikácia dočasných koruniek vylučuje estetický diskomfort.

Ako sa vykonáva zavedenie zubných implantátov

Diagnostická etapa

 • Najprv prebehne konzultácia, vyhotovíme 3D snímok (RTG Planmeca ProMax 3D).
 • Stanovíme diagnózu stavu zubov a parodontu (tvrdých a mäkkých tkanív). Ak je to nevyhnutné, predpíšeme dodatočné vyšetrenie.
 • Vypracujeme plán liečby a zvolíme najvhodnejšiu metódu a druh implantátov.

Prípravná etapa

 • Ak je potrebné vykonávame hĺbkové čistenie s odklopením laloka.
 • Sanácia ústnej dutiny a v prípade, ak je to potrebné - liečime ochorenia ďasien a sliznice.
 • Vykonáme intraorálne skenovanie (3shape trios), pomocou počítačového softvéru modelujeme chirurgickú šablónu a dočasné zuby, ktoré sa vytlačia na 3D tlačiarni.

Chirurgická etapa

 • Dobudovanie kosti – zabezpečíme zväčšenie objemu kostného tkaniva v prípade jeho nedostatočnej hrúbky a tiež v prípade blízkosti čeľustnej dutiny. Vykonávame uzavretý alebo otvorený sinus lift. V prípade uzavretého sinus liftu a splnenia ostatných podmienok zavedieme implantát okamžite. Pri otvorenom spôsobe sinus liftu, v niektorých prípadoch okamžité zavedenie implantátu nie je možné, musí sa čakať 4 – 6 mesiacov.
 • Pri zavádzaní zubného implantátu vykonávame operáciu: odklopenie ďasna, malý rez, formovanie lôžka pre umelý koreň, zavedenie implantátu, šitie. Pri implantácii podľa chirurgickej šablóny sa nič nereže ani nešije. Pri implantácii v rámci jednej etapy zavádzame implantát do otvoru práve odstráneného zuba.
 • Vykonávame plastiku mäkkých tkanív pre formovanie ďasna v zóne implantátu.

Ortopedická etapa

 • Nasadíme nadstavbu na zubný implantát (abutment).
 • Podľa výsledku intraorálneho skenovania (3shape trios) vyhotovíme 3D model - analógový odtlačok pre vyhotovenie koruniek.
 • Zhotovíme protetické konštrukcie podľa situácie a požiadaviek pacienta (kovokeramika, keramika, zirkón, CAD-CAM, CEREC, titan, živica a iné ortopedické konštrukcie).
 • Korunky nasadíme a upevníme na abutmenty.

Je možné, že sa implantát nepríjme?

K negatívnej imunologickej reakcii na titánové implantáty nedochádza. Priemyselne čistý titán je ideálny biokompatibilný materiál. Implantáty sa ujmú prakticky vždy. Odvrhnutie sa prejavuje ľahkou pohyblivosťou implantátu a citlivosťou okolo neho. V takých prípadoch môže byť implantát odstránený a po zahojení tkaniva v tejto oblasti nahradený iným implantátom rovnakých rozmerov. Zápalové reakcie spojené s intenzívnou bolesťou sú veľmi výnimočné alebo vôbec nie sú. Úspešná integrácia implantátov podľa štatistík je 98%.

© 2021 Všetky práva vyhradené pre Happy Dent s.r.o.
Developed by Codium.One

Vyhlásenie o ochrane osobných údajov
Created by MI:SU Design
Používame anonymizované súbory cookie, aby sme vylepšili zážitok z návštevy našej stránky. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, budeme predpokladať, že povoľujete prijatie všetkých súborov cookie na stránke spoločnosti Happy dent s.r.o. Viac informácii
OK